22012018Pzt
Son Güncelleme:Prş, 10 Ağustos 2017
Güncel:

MEB Okul Aile Birliği Yönetmeliği Değişti


Milli Eğitim Bakanlığı Okul Aile Birliği Yönetmeliği değiştirildi. Yeni yönetmeliğe göre birlikler, velileri hiçbir surette bağış yapmaya zorlayamayacak, okul, kayıt döneminde bağış ve yardım toplayamayacak. Bakanlık tarafından yürütülen proje ve yapılan protokoller kapsamında, okul ve kurumlarda yapılacak faaliyetlerden ücret istenemeyecek.

Okul Aile Birliği yönetim kurulu yapısında da değişiklik yapıldı. Bundan sonra okul müdürleri, aile birliklerinin yönetiminde yer almayacak. Yönetim Kurulu 5 veliden oluşacak. Denetleme Kurulu da bir veli ve iki öğretmenden oluşacak. Okul müdürü, yalnızca okul aile birliğinin iş ve işlemlerinin mevzuata uygunluğunu denetlemekten sorumlu olacak.

Aile birliği elde edilen gelirlerle ilgili harcamaları her ay düzenli olarak okul müdürüne rapor etmekle yükümlü olacak. Yani okul müdürleri sadece denetimden sorumlu olacaklar. Yeni düzenlemede ayrıca okul aile birliklerinin velileri bağış yapmaya zorlamaları ve kayıt döneminde veliden bağış ya da yardım alması yasaklandı.

 

Yorum Ekleyin
  • Henüz hiç yorum yok

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY