21062018Prş
Son Güncelleme:Pz, 03 Haziran 2018
Güncel:

HABERLER

Üniversiteye Girişte Yeni Sınav Sistemi

yeni sistem 2018Son olarak 2017 yılında uygulanan Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) kaldırılarak yerine Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adıyla yeni bir sınav sistemi getirildi.  Bilindiği gibi üniversite adayları önceki sınav sistemine göre  Mart ayında YGS'ye girip ardından haziran ayında lisans tercihlerini yapabilmek için 5 ayrı oturumda yapılan LYS sınavlarına giriyordu. Yeni sınav sistemi olan YKS 2018 yılından itibaren uygulanmaya başlanacak ve üç oturumda gerçekleşecek.

 


Abartılı Hijyenik Yaşam Çocuklarda Lösemiye Yol Açıyor

lösemiİngiltere'nin önde gelen kanser uzmanlarından biri olan Profesör Mel Greaves, mikroplardan arındırılmış modern yaşam biçimimizin çocuklarda en sık görülen kanser türlerinden birine yol açtığını söyledi. Akut Limfoblastik Lösemi her iki bin çocuktan birini etkiliyor.

 

Kayıp Çocuk, Hasta Bebek İlanlarıyla Milyonlarca Liralık Dolandırıcılık

Kayıp Çocuk DolandırıcılığıFacebook, Twitter  gibi sosyal medyada kayıp çocuk, hasta bebek ilanlarıyla binlerce kişi milyonlarca lira dolandırıldı. Cumhuriyet’te yer alan habere göre sosyal medyada “Vicdan Sahibiysen Paylaş” gibi sahte başlıklarla ‘Kayıp’ ya da ‘Hasta Çocuğa Yardım’ paylaşımları yapan

 

YGS 2017 Pazar Günü Yapılıyor. Sınav Kurallarına Dikkat!

ygs 20172017 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS), 12 Mart 2017 Pazar günü saat 10.00’da yapılıyor. 2 milyon 265 bin 902 adayın gireceği sınav tek oturumda yapılacak ve 160 dakika sürecek. Geçen yıl sınava 2 milyon 178 bin 563 aday katılmıştı. Sınavda Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testleri uygulanacak. Adaylara her bir testten 40'ar soru yöneltilecek.

 

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY