21062018Prş
Son Güncelleme:Pz, 03 Haziran 2018
Güncel:

HABERLER

Altın Küre Ödülleri 70. Kez Sahiplerini Buldu

Altın Küre Ödülleri, Beverly Hills'te düzenlenen görkemli törenle 70.kez sahiplerini buldu. Hollywood’un Oscar ve Grammy’den sonra en çok ilgi gören ödül töreni olan Altın Küre ödül töreni yapıldı ve 2013 Altın Küre ödülleri sahiplerini buldu. Adaylar arasından seçimi her yıl olduğu gibi bu yıl da Hollywood Yabancı Basın Birliği yaptı. 13 Ocak Pazarı Pazartesi gününe bağlayan gece saat 02.00’de  Kırmızı Halı

 


Altın Küre Ödülleri 13 Ocak’ta Sahiplerini Buluyor

Altın Küre ödülleri 13 Ocak 2013 Pazar günü yapılacak törenle sahiplerine verilecek. 13 Ocak’ta 70’inci kez verilecek olan Altın Küre ödüllerinin adayları Beverly Hill Hotel’de bir süre önce düzenlenen törenle açıklanmıştı. Sinema dünyasının en büyük ödülü olan Oscar'ların da öncüsü olarak kabul edilen Altın Küre Ödülleri’ne Steven Spielberg’in yönettiği “Lincoln” yedi dalda aday gösterilerek öne çıkan film oldu.

 

KPDS, ÜDS Yerine YDS Uygulanacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, KPDS (Kamu Personeli Yabancı Dil Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) ve ÜDS (Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı) sınavlarının kaldırıldığını bunların yerine Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) uygulanacağını açıkladı. YDS, ÖSYM tarafından yılda iki kez uygulanacaktır. İlk uygulama 7 Nisan 2013 tarihinde gerçekleşecektir.

 

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü

24 Ekim 1945’te kurulan Birleşmiş Milletler Örgütü’nün öncelikli amacı dünyada barış ve güvenliği sağlamaktı. Birleşmiş Milletler Örgütü,  10 Aralık 1948 tarihinde “İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi”ni kabul ve ilan etti. İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi 30 maddeden oluşmuştur. İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi”nin kabul edildiği tarih olan 10 Aralık, her yıl Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanır.

 

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY