22022019Cu
Son Güncelleme:Çrş, 04 Temmuz 2018
Güncel:

30 Bin Yeni Öğretmen Başvuruları 12-26 Mayıs'ta


Milli Eğitim Bakanlığı; 2009 ve 2010 KPSS sonuçlarına göre ilk atama, hizmet süresine göre açıktan atama, kurumlar arası yeniden atama, açıktan ilk atama, kurumlar arası ilk atama, kurum içi ilk atama ile milli sporcuların Beden Eğitimi alanına sınavsız atama çeşitlerine göre toplam 30 bin kadro ataması yapacak. Atama için başvurular 12-26 Mayıs 2011 tarihleri

arasında yapılacak. Atama için gerekli bilgilerin yer aldığı ''Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu'' Milli Eğitim Bakanlığı'nın ''http://personel.meb.gov.tr'' adresinde yayımlandı.

 

Atama Kılavuzu'nda başvuru koşulları , başvuru biçimleri ve hangi branştan ne kadar atama yapılacağına ilişkin bilgiler yer almaktadır. Atama 94 branşta yapılacak. En çok atama yapılacak branşlar arasında sırasıyla Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve İngilizce geliyor.

Öğretmenlik için başvuruda bulunacaklar, Elektronik Başvuru Formu'na yansıtılacak olan eğitim kurumları arasından en fazla 25 eğitim kurumunu tercih edebilecek. Tercihler, atama yapılacak eğitim kurumları arasından aynı ilden veya farklı illerden istenilen öncelikte seçilebilecek. Atama işlemi, 1 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirilecek, atananlar ise 1 Eylül 2011 tarihinden itibaren göreve başlayabilecek.

Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu ekte sunulmuştur. İndirip kullanabilirsiniz.

 

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY