21012019Pzt
Son Güncelleme:Çrş, 04 Temmuz 2018
Güncel:

Eğitime Hazırlık Ödeneği 20 Eylül’den Sonra


Yeni eğitim öğretim yılının başında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışan öğretmenlere verilen eğitime hazırlık ödeneği, 20 Eylül 2012 tarihinden itibaren ödenecek. İlgili mevzuata göre, eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup, fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleriyle yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil) her öğretim yılında bir defaya mahsus olmak üzere ve öğretim yılının başladığı ay içinde Milli

Eğitim Bakanı tarafından saptanacak tarihte Bakanlar Kurulunca belirlenecek miktarda öğretim yılına hazırlık ödeneği ödeniyor.

2011 yılında  600 TL olan hazırlık ödeneğinin 2012-2013 eğitim öğretim yılında 700 TL olarak ödeneceği Mayıs ayında belirlenmişti. Bu kapsamda, 700 TL öğretim yılına hazırlık ödeneğinin, eğitim öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup, fiilen öğretmenlik yapanlara 20 Eylül 2012 tarihinden itibaren ödeneceği belirtiliyor.

 

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY