22022019Cu
Son Güncelleme:Çrş, 04 Temmuz 2018
Güncel:

Yasaklı Twitter ve Youtube Sitelerine Güvenli Giriş


İnternet kullanıcıları bir süredir paylaşım sitesi youtube.com ve twitter.com adresine giriş yapamamaktadır. Bu sitelere Türkiye’den erişim yasaklanmıştır. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) bu sitelere Türkiye’den erişimi engellemektedir. Bunun üzerine bu iki siteye giriş iççin kullanıcılar farklı yöntemlere

başvurmak zorunda kalmışlardır. Başvurulan yöntemlerden bazıları güvenli değildir. Yasaklı YouTube ve Twitter sitelerine giriş için güvenli bir yolun kullanılması son derece önemlidir.

Yasakçı tutumun yanlış olduğu, sansürün çözüm olmadığı düşüncesiyle internet kullanıcılarına; yasaklı sitelere giriş için güvenli bir çözüm önermeyi uygun gördük.

 

ÖNEMLİ UYARI:

Güvenilir olmayan web alanlarında  yer alan, hosts dosyasına yeni bilgiler ekleme önerilerine, itibar edilmemelidir. Güvenlik açısından önemli sorunlarla karşılaşılabilir.

Ayrıca sosyal medya sitelerinin DNS adreslerinde zaman zaman değişiklik olmaktadır. DNS adresleri güncel değilse erişim yasağı sorununa çözüm olmayabilir. Ekte sunulan DNS adreslerinin güncel olup olmadığı tarafımızca kontrol edilmemiştir.

 

 

EKLER:
Dosya AdıDosya BoyutuGüncelleme
Bu dosyayı indir (hosts.rar)Yasaklı YouTube-Twitter Sitelerine Giriş0.7 kB28/03/2014

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY